Urolog

Urolog to specjalista medycyny, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem schorzeniom układu moczowego u mężczyzn, kobiet i dzieci, a także układu rozrodczego u mężczyzn. Urologowie są wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, takich jak onkologia urologiczna, kamica układu moczowego, dysfunkcje seksualne, problemy związane z pęcherzem moczowym, prostatą, nerkami, moczowodami i inne.

dr n. med. Łukasz Nowak

Urolog Góra

Jest doświadczonym urologiem, absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Posiada wyróżnienie za ukończenie studiów na kierunku lekarskim. Obecnie pracuje w renomowanej Klinice Urologii Małoinwazyjnej i Robotycznej w ramach Uniwersyteckiego Centrum Urologii, zlokalizowanego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zarówno łagodnych, jak i złośliwych schorzeń układu moczowego. Jest specjalistą w dziedzinie raka gruczołu krokowego, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH) oraz kamicy układu moczowego. Jego obszerne doświadczenie obejmuje wykonywanie i asystowanie w nowoczesnych zabiegach laparoskopowych oraz endoskopowych związanych z leczeniem raka gruczołu krokowego, raka pęcherza moczowego, raka moczowodu i miedniczki nerkowej, a także kamicy układu moczowego i łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

W Klinice Urologii Małoinwazyjnej i Robotycznej Uniwersyteckiego Centrum Urologii, przeprowadza zaawansowane procedury, takie jak prostatektomia radykalna (usunięcie prostaty), TURB (transuretalna resekcja pęcherza moczowego), endoskopowa ablacja guzów moczowodu i miedniczki nerkowej, a także różne metody leczenia kamicy układu moczowego, takie jak URSL, RIRS, miniPCNL i ECIRS. Dodatkowo, wykonuje przezkroczowe biopsje gruczołu krokowego pod kontrolą fuzji rezonansu magnetycznego, co stanowi najbardziej precyzyjną metodę diagnostyczną w przypadku podejrzenia raka gruczołu krokowego.