Pulmonolog

Pulmonologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom układu oddechowego, w tym płuc, oskrzeli, krtani, tchawicy i opłucnej.

lek. med. Piotr Jędrzejczyk

Pulmonolog Góra

To specjalista z zakresu leczenia układu oddechowego. Pracuje w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie zajmuje się leczeniem i diagnozowaniem chorób układu oddechowego. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie pulmonologii oraz wiedzę na temat najnowszych metod i technologii stosowanych w diagnostyce, jak również leczeniu chorób układu oddechowego.

W Centrum Medycznym NOVIMED zajmuje się wszystkimi pacjentami z problemami ze strony układu oddechowego, wykonuje wnikliwą diagnostykę, na podstawie której przygotowywany jest schemat leczenia zarówno ambulatoryjnego, jak i szpitalnego.

Jakimi schorzeniami najczęściej zajmuje się pulmonolog?

Podczas wizyty lekarz może zlecić wykonanie badania – SPIROMETRII.

SPIROMETRIA

Jest badaniem czynnościowym układu oddechowego. Wykonywana jest w celu zmierzenia objętości i pojemności płuc oraz oceny prawidłowości oddychania. Spirometria to bardzo ważne badanie, które pozwala na postawienie szybkiej diagnozy w przypadku poważnych schorzeń układu oddechowego.

Warto wiedzieć!

Do najczęstszych objawów chorób płuc, które stanowią największą uciążliwość dla pacjentów w każdym wieku zaliczamy: