Endokrynolog

Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem i leczeniem chorób związanych z zaburzeniami układu hormonalnego, który jest kontrolowany przez gruczoły wydzielania wewnętrznego.

Specjaliści Poradni endokrynologicznej Centrum Medycznego NOVIMED zajmują się diagnozą i leczeniem pacjentów z chorobami hormonalnymi, takimi jak cukrzyca, choroby tarczycy, choroby przytarczyc, choroby nadnerczy, zaburzenia hormonalne u mężczyzn i kobiet oraz choroby metaboliczne.

lek. med. Katarzyna Soja-Powszedniak

endokrynolog góra

Doświadczenie zdobywała w Zakładzie Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Jej zainteresowania kliniczne skupiają się na chorobach tarczycy, endokrynologicznych przyczynach niepłodności oraz otyłości.

lek. med. Michał Adamek

To absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Szkolenie specjalizacyjne z zakresu endokrynologii odbył w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i regularnie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach i zjazdach towarzystw endokrynologicznych.

Endokrynolog Góra

Endokrynolodzy wykonują szczegółowe badania diagnostyczne – badanie poziomu hormonów we krwi, badania obrazowe (np. USG, tomografia komputerowa) oraz biopsje tkanek gruczołów wydzielania wewnętrznego. Po dokładnej diagnozie endokrynolog przepisuje odpowiednie leczenie, które może obejmować leki hormonalne, zmiany w diecie i stylu życia, a w niektórych przypadkach – zabiegi chirurgiczne.

Dzięki endokrynologii możliwe jest leczenie wielu chorób, które wpływają na jakość życia pacjentów i ich zdolność do funkcjonowania w społeczeństwie. Endokrynolodzy zawsze stoją na straży zdrowia swoich pacjentów i dokładają wszelkich starań, aby zapewnić im najwyższą jakość opieki medycznej.

Jakimi schorzeniami zajmują się specjaliści Centrum Medycznego NOVIMED?

Endokrynolodzy zajmują się również profilaktyką rozwoju chorób związanych z układem hormonalnym poprzez edukowanie pacjentów w zakresie zdrowego trybu życia.