Podolog

Podologia to nauka, badająca tkanki oraz narządy, z których zbudowane są nasze stopy. W krąg zainteresowania podologii wchodzą – ortopedia, osteologia (zajmująca się układem kostnym), miologia (interesująca się mięśniami), flebologia (nauka o żyłach), angiologia (zajmująca się układem naczyniowym i limfatycznym), neurologia (badająca układ nerwowy), dermatologia (dotycząca chorób skóry), a także limfologia (nauka o układzie limfatycznym). Można powiedzieć, że podologia skupia w sobie niektóre elementy każdej z tych dziedzin w kontekście zdrowia stóp. Jest więc to nauka bardzo wszechstronna.

mgr Małgorzata Kaźmierczak

Podolog Góra

Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Wyższą Szkołę Bankową oraz posiada dyplom Technika Sterylizacji. Swoją wiedzę uzupełnia biorąc udział w licznych szkoleniach.

Podologię uważa za swoją pasję, której jest wierna od kilku lat. Nie straszne jej żadne problemy w obrębie stóp. Ze względu na holistyczne podejście do tej dziedziny, jest w stanie rozwiązać Twój każdy problem. 

Czego możesz się spodziewać wybierając się do podologa? Przede wszystkim zajmie się on zdiagnozowaniem potencjalnych chorób skórnych obejmujących Twoje stopy oraz paznokcie. Jeśli okaże się, że Twoje nogi są objęte stanem chorobowym, podolog pomoże Ci przywrócić je do stanu sprzed rozwinięcia się schorzenia, dobierając odpowiednie leczenie. Niektórzy podolodzy podejmują się również badania dłoni. Ta informacja może okazać się dla Ciebie przydatna przed wybraniem się do gabinetu podologicznego.

W Centrum Medycznym NOVIMED w Górze przeprowadzamy konsultacje, dzięki którym przed zabiegiem ustalamy przebieg terapii. Każdy zabieg wykonywany jest w trosce o dobro pacjenta. Podczas zabiegu tłumaczymy każdemu z naszych pacjentów co robimy, z jakich preparatów korzystamy i jaki ma to wpływ na terapię.

Ze specjalistycznych zabiegów podologicznych w szczególności powinni korzystać pacjenci, posiadający zmiany chorobowe stóp i paznokci.

Z jakimi problemami wybrać się do podologa?

Wizyta u podologa w CM NOVIMED to pewność, że Twoje stopy zostaną objęte najlepszą opieką, nasz specjalista sprawi, że odzyskają zdrowie i piękno, a Twój komfort życia znacznie się poprawi.