Neurolog dziecięcy

Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem i leczeniem chorób układu nerwowego, w tym mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Neurologowie zajmują się diagnozowaniem i leczeniem szeregu chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, epilepsja, migrena, udar mózgu, neuropatie, czy choroby zwyrodnieniowe.

lek. med. Urszula Chrostek

neurolog dziecięcy Góra

Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i obecnie kontynuuje studia doktoranckie. Pracuje na Oddziale Neurologii Dziecięcej Szpitala im. T. Marciniaka oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Dodatkowo jest wykładowcą akademickim, prowadząc zajęcia z medycyny ratunkowej dla studentów kierunku lekarskiego.

Jest jednym z niewielu certyfikowanych lekarzy w Polsce prowadzących diagnostykę metodą Prechtla.

Podczas wizyt dba o to, aby zarówno dziecko, jak i rodzic czuli się bezpiecznie. Promuje rodzicielstwo bliskości, długie karmienie mlekiem matki oraz podążanie za potrzebami dziecka.

Jej główne obszary zainteresowań to problemy rozwojowe okresu niemowlęcego, wykorzystanie ultrasonografii w neurologii dziecięcej oraz bóle głowy – leczenie pozafarmakologiczne i farmakologiczne.