Medycyna rodzinna

Medycyna rodzinna jest gałęzią medycyny, która skupia się na opiece zdrowotnej całej rodziny, niezależnie od wieku czy płci pacjentów. Jest to holistyczna i kompleksowa dziedzina, która angażuje się w profilaktykę, diagnozowanie i leczenie chorób oraz opiekę nad zdrowiem pacjentów na różnych etapach życia.

lek. med. Mikołaj Michalski

USG Góra

Jest rezydentem medycyny rodzinnej, który odbył liczne kursy z dziedziny ultrasonografii.

Posiada certyfikat z zakresu obrazowania jamy brzusznej oraz tarczycy, który uzyskał w najlepszej szkole ultrasonografii w Polsce.

Dzięki zdobytym umiejętnościom patrzy kompleksowo na pacjenta, korzystając zarówno z badań ultrasonograficznych, jak i wiedzy z zakresu chorób wewnętrznych i pediatrii.

Lekarz rodzinny samodzielnie diagnozuje i leczy choroby, które wedle aktualnej wiedzy medycznej mogą być zdiagnozowane za pomocą badania lekarskiego i badań dodatkowych. W bardziej skomplikowanych przypadkach kieruje pacjenta do specjalisty. Można powiedzieć, że zadaniem lekarza rodzinnego jest zajmowanie się statystycznie najczęstszymi jednostkami chorobowymi w zakresie, który nie wymaga konsultacji specjalistycznej.

Czym zajmuje się lekarz medycyny rodzinnej w Centrum Medycznym NOVIMED?