Diabetolog

Diabetolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem cukrzycy. Jest to choroba przewlekła, zatem pod opieką diabetologa chorzy pozostają przez całe życie. W Polsce na cukrzycę choruje około trzech milionów osób – te dane są zatrważające. Co ważne, część z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na cukrzycę. Sprawdź, jakie objawy jej towarzyszą i jak znaleźć dobrego diabetologa.

lek. med. Małgorzata Oleksyszyn

Diabetolog Góra

Jest Absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Specjalizację z diabetologii uzyskała w 2016 roku. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W 2021 roku otrzymała Złotą Odznakę – Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Obecnie pełni obowiązki Zastępcy Kierownika Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Angiologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Prowadzi także diagnostykę w zakresie – USG serca, Holter EKG, Holter RR, wykonywanie prób wysiłkowych.

W Poradni Diabetologicznej Centrum Medycznym NOVIMED w Górze zadbamy o Twoje zdrowie. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości, tak aby życie z cukrzycą było jak najłatwiejsze.

Jakie są objawy cukrzycy?

Cukrzyca to choroba, która pojawia się, gdy trzustka przestaje produkować insulinę lub pojawia się insulinooporność i organizm nie przetwarza insuliny w sposób prawidłowy. Jakie objawy temu towarzyszą?

Jeśli masz takie objawy, to zachęcamy do wizyty u diabetologa.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u diabetologa?

Ze względu na utrudniony dostęp do konsultacji, lekarze diabetolodzy proszą pacjentów o dobre przygotowanie się do wizyty. Dzięki temu diabetolog szybko postawi trafną diagnozę i zaleci właściwe postępowanie.

Co musisz ze sobą zabrać na wizytę?

Nieco inaczej wygląda sytuacja z pacjentami przyjmującymi insulinę. Poza powyższymi dokumentami muszą oni przynieść na wizytę również dokładny spisy posiłków, dawki insuliny i zapisy pomiarów ciśnienia tętniczego z ostatnich pięciu dni.