Chirurg

Chirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym. Rozwinęła się najbardziej w XIX wieku, czyli w czasie, gdy wynaleziono znieczulenie, a lekarze oprócz zdobywania wiedzy medycznej, zaczęli kształcić się w zakresie metod operacyjnych.

W poradni chirurgii Centrum Medycznego NOVIMED w Górze oferujemy Państwu szeroki zakres usług medycznych z zakresu chirurgii ogólnej. Nasi chirurdzy zadbają o Państwa zdrowie na każdym etapie leczenia – począwszy od pierwszej wizyty i wnikliwego wywiadu medycznego, poprzez indywidualnie dobrane leczenie, aż po właściwą opiekę pozabiegową. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego leczenie przebiega bezboleśnie.

lek. med. Mateusz Kaczewiak

Chirurg Góra

Ukończył  kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Powiatowym w Szczecinku. Doktor Mateusz większość szkolenia specjalizacyjnego odbył w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Ostatni rok specjalizacji spędził na oddziale Chirurgii Szpitala Powiatowego w Rawiczu, gdzie wykonywał operacje z zakresu chirurgii naczyniowej i chirurgii wątroby. 

Obecnie pracuje w Szpitalu Wielospecjalistycznym Orthos w Komorowicach koło Wrocławia oraz w Szpitalu w Gostyniu. Dodatkowo prowadzi poradnię konsultacyjno-zabiegową w ośrodku SALUS w Miejskiej Górce.

Specjalizuje się w chirurgii laparoskopowej i endoskopowej, którymi to zajmuje się od początku swojej kariery lekarskiej.

Czym zajmujemy się w Centrum Medycznym NOVIMED w Górze?